Wernisaż wystawy prof. Kołodko
05 Kwietnia

Wernisaż wystawy fotografii prof. Grzegorza W. Kołodko pt. "Twarze"

To już kolejna wystawa zdjęć wykonanych przez prof. Grzegorza W. Kołodko, naszego wykładowcę, Dyrektora Centrum Badawczego TIGER, byłego wicepremiera i ministra finansów oraz... podróżnika, który odwiedził ponad 160 krajów.

Tym razem wystawa zatytułowana jest "Twarze". Wernisaż wystawy odbędzie się 2 października 2023 r. o godz. 17:00 w siedzibie uczelni, atrium C.

Sam Profesor o swojej nowej wystawie mówi w ten sposób:

"Spójrzcie, kto na nas patrzy! Albo spogląda obok na coś przykuwającego uwagę. Jakże wiele dowiedzieć się można z ludzkich twarzy…

Na świecie jest nas już ponad osiem miliardów, dwakroć więcej niż zaledwie 50 lat temu. I każdego roku przybywa kolejne 75 milionów. Nie wszędzie, gdyż są kraje, w których więcej ludzi opuszcza ten świat, niż nań trafia. Są i takie, gdzie zrobiło się zbyt tłoczno. Podczas gdy we wioskach afrykańskiego Sahelu matki miewają dziesięcioro i więcej dzieci, w miastach Japonii i Korei Południowej nie każda kobieta ma choćby jedno. Gdzieś przebogato, gdzieś indziej skwierczy bieda. Jest skąd uchodzić i dokąd przychodzić.

Na tej wystawie można obejrzeć zdjęcia zrobione w 33 krajach. Ileż to rozmaitych jest twarzy, z których wyrazu odczytywać można, co dzieje się w ludzkiej duszy. Twarze są różne, ale przecież jesteśmy do siebie podobni, czyż nie? Patrząc na innych, spróbuj też dostrzec siebie…".

Wystawa potrwa do 12 listopada 2023 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!