Prawo i finanse w biznesie - dlaczego warto łączyć te dwie specjalizacje?

Zarówno studia prawnicze, jak i z zakresu finansów wciąż zyskują na popularności wśród kandydatów, którym zależy na wszechstronnym wykształceniu i zdobyciu satysfakcjonującej pracy. Połączenie tych dwóch kierunków otwiera drzwi do kariery w nowoczesnym biznesie, dostosowanym do realiów współczesnego świata. Dlaczego jeszcze warto studiować Prawo i finanse?

Prawo i finanse w biznesie – dlaczego warto łączyć te dwie specjalizacje?

Prawo i finanse – kierunek przyszłości

Prawo i finanse to innowacyjny kierunek, który łączy wiedzę z zakresu nauk prawniczych i rachunkowości. Studia polecane są osobom, które posiadają skonkretyzowaną ścieżkę kariery i chcą zdobyć przyszłościowy zawód. Dzięki wszechstronnemu doświadczeniu i kompleksowej wiedzy absolwenci mają dużą szansę na dynamiczny rozwój zawodowy na rynku krajowym i międzynarodowym. Połączenie prawa z finansami staje się coraz bardziej istotne w dzisiejszej rzeczywistości, która wywiera ogromny nacisk na zrozumienie zarówno aspektów prawnych, jak i finansowych. Prawnik, który funkcjonuje w biznesie powinien znać finansowe konsekwencje podejmowanych przez siebie decyzji prawnych, tak jak finansista powinien wiedzieć, jakie są prawne aspekty własnych działań.  

Stworzenie programów edukacyjnych z zakresu prawa i finansów jest najlepszą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Posiadanie wiedzy w obrębie tych dwóch dziedzin czyni absolwenta bardziej atrakcyjnym kandydatem. Firmy, zwłaszcza te z sektora finansowego, często poszukują specjalistów, którzy mogą pomóc im w zrozumieniu i przestrzeganiu przepisów prawnych dotyczących finansów. Natomiast w kancelariach zajmujących się prawem gospodarczym ważne jest biznesowe podejście, rynkowe myślenie, dlatego na takie kwestie trzeba zwracać uwagę w trakcie edukacji. Niezależnie od wyboru specjalizacji i ambicji zawodowych, warto mieć świadomość, jak ważne jest kompleksowe przygotowanie do pełnionego zawodu. Studia Prawo i finanse zdecydowanie dają przewagę na rynku pracy nad osobami, które ukończyły tylko finanse lub tylko prawo. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w kancelariach, jak i instytucjach finansowych czy administracji publicznej.

Oczekiwania względem specjalistów

Obecnie otoczenie biznesowe zmienia się w błyskawicznym tempie. Od specjalistów wymaga się dobrego przygotowania merytorycznego, kompetencji i odpowiednich kwalifikacji. Finanse są ściśle związane z licznymi regulacjami prawnymi. Z tego względu kierunek łączący te dwie dyscypliny powinien być pierwszym wyborem dla ambitnych kandydatów. W zależności od sektora, w którym pracuje prawnik-finansista, powinien posiadać wiedzę przede wszystkim z zakresu prawa handlowego, gospodarczego, finansowego, inwestycyjnego czy podatkowego. Znajomość różnych obszarów prawa związanych z finansami pozwala specjaliście skutecznie doradzać klientom i przedsiębiorstwom, a także działać w zgodzie z przepisami prawnymi oraz regulacjami rynku finansowego.  

W edukacji prawniczej coraz ważniejsze staje się wprowadzenie lub rozwinięcie programów nauczania, które integrują prawo i finanse. Połączenie tych dwóch obszarów pomaga w lepszym zrozumieniu oraz rozwiązywaniu problemów, z jakimi spotykają się ich klienci i pracodawcy. Wiele firm poszukuje ekspertów z zakresu prawa oraz finansów i rachunkowości. Powinni posiać widzę, umiejętności i kompetencje społeczne z różnych dyscyplin prawa oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, a także zarządzania, finansów, rachunkowości oraz ekonomii.  

Ambitne osoby, które chcą przygotować się na wyzwania w dynamicznym środowisku biznesowym, zapraszamy do aplikowania na dwukierunkowe studia Prawo i finanse. Celem elitarnego programu edukacyjnego jest wykształcenie osób, które chcą zostać ekspertami z zakresu prawa, finansów i rachunkowości. Studenci będą realizować dwa kierunki studiów – prawo oraz finanse i rachunkowość w zakresie doradztwa finansowego. Oprócz solidnego przygotowania do wybranej aplikacji prawniczej, absolwenci nabędą specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności, które dadzą ogromną przewagę na rynku pracy.  

Czytaj także